O czym my tu…

Cześć !!!

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga 🙂

Co tu znajdziecie?

Tematyka jest kulturowa filmy, książki, muzyka, chociaż zdarzyło mi się też popełnić reportaże (szukajcie w Archiwum ;).

Piszę bardzo subiektywnie i może nie zawsze na czasie o tym, co akurat obejrzałam/przeczytałam/posłuchałam i uznałam za godne uwagi.

Jeśli chodzi o kino, to głównie europejskie (choć amerykański “pop filmowy” czasem też mnie skusi;) i ogólnie niszowe, czasem jakieś anime. Jednak szczególną miłością darzę kino hiszpańskie.Trochę to z racji mojego wykształcenia (iberystyka). Dlatego też stworzyłam osobną zakładkę “Po hiszpańsku”, do której wrzucam teksty dotyczące kina, literatury hiszpańskiej, ale blog nie skupia się jedynie na tym kręgu kulturowym.

Książki – może się tu znaleźć wszystko, ale częściej skandynawskie kryminały, powieści dla dzieci i młodzieży, psychologiczne, a i literatura japońska mnie skusi od czasu do czasu.

Muzyka – w tym temacie czuję się najmniej specjalistką, więc piszę o niej najrzadziej, ale czasem tak mnie coś chwyci za serce, że nie mogę tego przemilczeć 🙂 Jak dotąd “gościłam” u siebie m.in. Björk, Zaz, Marikę i Dawida Podsiadło.

Zapraszam do czytania i dodawania komentarzy, a przede wszystkim do ponownych odwiedzin 🙂

Możecie mnie znaleźć tu:

Pojawiam się także na:

http://ekulturalni.pl/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s